Jak odświeżyć makijaż w ciągu dnia?

Wiele kobiet boryka się z problem nietrwałego makijażu .Spotyka to niemal co drugą kobietę. Wielogodzinna praca, zakupy, dom i dzieci pochłaniają nam wiele czasu i niejednokrotnie pojawia się problemem z świecącym czołem, nosem, uwydatniają się ciemne plamy na czole i policzkach pozostałe po podkładzie. Widać zrolowany cień w załamaniu powieki, odbity tusz na powiece nieruchomej a rozmazana kredka na oku również nie wygląda korzystnie nie wspominają c o zjedzonej pomadce i zmęczonych oczach.
Problem zaczyna narastać kiedy nie jesteśmy w domu a wszystkie podręczne kosmetyki zostały w szufladce naszej toaletki. Jak tego uniknąć by po ciężkim dniu pracy, gdy wyskoczy nam spotkanie z przyjaciółka bądź dodatkowe obowiązki biznesowe wyglądać nadal świeżo i atrakcyjnie.
Zacznij dzień od profesjonalnego przygotowania.
Pierwszym krokiem jeżeli chodzi o makijaż to jest właśnie przygotowanie tej cery pod bazę, bazą jest podkład. Każda cera lubi inny podkład perfekcyjna aplikacja podkładu to sukces. Skoro wybrałaś sobie już m-up czas nauczyć się go używać nie pomoże dobra marka ani jego cenne składniki jeżeli go dobrze nie nałożysz możesz dzięki temu uniknąć efektu maski czy brzydkich plam na twarzy podkład potrafi to czego nie umie żaden inny kosmetyk, błyskawicznie tuszuje niedoskonałości odmładza i sprawia że skóra jest nieskazitelnie gładka, ty możesz go również perfekcyjnie nałożyć pod warunkiem, że zarezerwujesz sobie kilka minut przed wyjściem z domu na jego dokładna aplikację. Podkład to wspaniały ale bardzo trudny kosmetyk nie rozprowadzisz go tak bardzo w pośpiechu wymaga cierpliwości i precyzji. Odrobina podkładu rozprowadzona na górnej powiece jest wskazana, gdyż jeszcze muśnięta sypkim pudrem stwarza idealną bazę dla cieni które łatwiej się rozprowadzając są trwalsze i nie zbierają się na załamaniach powiek .
Staraj się zawsze utrwalać kredkę, transparentnym pudrem lub cieniem w tym samym kolorze a unikniesz rozmazania kredki w ciągu dnia. Kiedy widzisz, że twój tusz już jest nie świeży i pozostawia zaschnięte grudki po prostu go wymień, nie dolewaj wody ani toniku do tuszu – nie przedłuży to jego żywota tylko spowoduje posklejanie i odbicie tuszu w ciągu dnia na górnej i dolnej powiece.
Gdy masz problem z podkrążonymi i zmęczonymi oczami, unikaj nakładania pod oczy zbyt jasnego korektora, który spowoduje, że obszar pod oczami zszarzeje. Dobrze jest użycie troszeczkę ciemniejszego korektora zbliżonego do koloru podkładu wyrówna on i dopasuje się do tonacji i koloru skóry.
A w ciągu dnia! Co warto mieć w torebce ?
Polecam bibułki matujące doskonale wchłaniają sebum a efekt świecenia czoła, nosa i brody znika w jednym momencie. Dodatkowo jak zaopatrzysz się w co najmniej małe opakowanie pudru transparentnego w kamieniu, które zmieści się w każdej kobiecej torebce i utrwalisz to wszystko preparatem stworzonym w oparciu o wody źródlane możesz mieć odświeżoną buzię nawet w jedną minutę i będziesz cieszyć się świeżością oraz pięknym wyglądem przez resztę dnia.
Pozdrawiam i życzę udanych makijaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *