Stylista Ślubny

Makijaż ślubny

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka. Żeby nasz wygląd był wyjątkowy warto oddać się w ręce specjalisty- stylisty ślubnego, który zadba o nieskazitelny wizerunek. Nie dość, że oszczędzi czas danej osoby, to pomoże w wyborze odpowiedniej sukni ślubnej/ garnituru oraz dodatków. Stylista Ślubny podpowie Ci jak do typu urody i osobowość  doborze zadbać o  pełen wizerunek Panny Młodej jak i Pana Młodego.  Ponadto odpowiednio dobierze i wykona fryzurę jak i makijaż ślubny ( panowie też powinni skorzystać z dobrodziejstwa pudru, dzięki któremu skóra będzie idealnie zmatowiona do zdjęć- aparat „wychwyci” wszelkie mankamenty).

Jak powinien wyglądać makijaż ślubny?

Makijaż Ślubny musi być trwały, świeży, odporny na ścieranie i dotyk. Każda Panna Młoda powinna mieć wykonany makijaż modelowany światłocieniem. Specjalizuję się w wykonaniu tego typu makijażu od kilkunastu lat.

Światłocień – na czym polega?

Dzięki niemu na twarzy eksponują się pięknie jej walory. Jest to optyczne przeniesienie punktów światła i cienia, które np. w odpowiedni sposób uwypuklają  lub chowają miejsca na twarzy, które są za wysokie, szerokie, długie lub krótkie.

Nie możemy zapomnieć o tym, że każda z nas jest inna – typ urody, osobowość, charakter więc w makijażu obowiązuje również analiza kolorystyczna .Każdej z nas pasują inne kolory w makijażu jak i ubiorze.  I tak na przykład dla pań o typie „wiosny” pasują lekkie ciepłe pastele, „lato” lubi kolory przypudrowane urody „jesieni” pasują ciepłe barwy, np. złota i brązy a zima zaś lubuje się w intensywnych czystych kontrastach.

W makijażu kolory mają wyglądać czysto z delikatnym przejściem do innego koloru, niestety w większości przypadków makijaże ślubne sprawiają wrażenie przybrudzonych i zatartych. Jest to przyczyna złego doboru koloru, jakości kosmetyku oraz zastosowanych technik makijażu.

 

Makijaż Ślubny kryje w sobie wiele technik różnych makijaży, m.in. makijażu fotograficznego gdyż przed obiektywem nie ukryjemy niedociągnięć!

Makijaż ma być wykonany profesjonalnie przy użyciu odpowiednich profesjonalnych kosmetyków. Do wykonania bazy podkładowej i światłocienia używam podkładu sprawdzonej amerykańskiej marki „ARTISTRY”, używanych przez m.in.Sandrę Bullock, Teresę Palmer. Zapewniają one doskonałe krycie matowe lub satynowe wykończenie. Podkłady ARTISTRY  są to kosmetyki badane klinicznie, utrzymują świeżość przez cały dzień i dają naturalny efekt gładkiej i zdrowej cery. Jeżeli chodzi o cienie do oczu to stawiam nadal na profesjonalizm i wybieram takie marki jak „Ben Nye”, „Kryolan” itp.

 

Moda na ślubie

Pamiętajcie, że trendy są ważne ale nie najważniejsze. Wizerunek Panny i Pana Młodego muszą być dopasowane nie do trendów modowych, które często bywają nie trafione w gusta młodej pary ale w ich upodobania. I tu znowu kłania się stylista – to on ma zadbać o kompleksową poradę stylistyczną i wykreowanie wizerunku młodej pary.  Stylista ślubny zadba o prawidłową kolorystykę sukni ślubnej, garnituru, bukietu, dodatków. Dokona tego podczas indywidualnej konsultacji, na którą zapraszam wszystkich, którzy chcą na swoim ślubie wyglądać zjawiskowo.

 

Edyta Zielińska – Schmidt

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *